Все про манго: сорти, корисні властивості та смачні рецепти
Mangifera indica або мангіфера індійська — манго — популярний та улюблений фрукт серед українських поціновувачів екзотики. До речі, у самій Індії та в Пакистані його називають азійським яблучком аналогічно яблуку, за допомогою якого Єва спокушала Адама. Однак легенда гласить, що бог Шива виростив та подарував мангіферу коханій на знак своєї безмежної любові. Тому сьогодні Mangifera indica — національний символ Індії, який також шанований і в Пакистані.
Його величність манго!
Манго вирощують в Індії, Таїланді, Гватемалі, Мексиці, Іспанії, Пакистані та в інших країнах зі спекотним кліматом. По-справжньому дивує різнобарв'я цього фрукта. Стиглий манго може мати зелений, жовтий, пурпурний та навіть чорний колір. Сьогодні відомо більш як 300 видів манго, а вирощується приблизно 35 сортів — звідси і таке різноманіття забарвлень. Через це важко визначити степінь стиглості плодів. Так, манго зеленого кольору може виявитись більш стиглим, ніж плід помаранчевих відтінків.
Вісь декілька секретів, як обрати стиглий манго. Якщо у зоні плодоніжки манго пахне фруктовими нотками, м якоть при натисканні є пружною, шкірка — гладка та блискуча, — у Вас в руках гарний, стиглий плід. До речі, скипидарний запах зовсім не свідчить, що манго — зіпсоване, просто це такий різновид. Треба також відмітити, що не слід довго зберігати манго в холоді: м якоть плоду може сильно розм'якнути та статі несмачною.
Які корисні речовини входять до складу манго та користь від нього
Манго має багато вітамінів у своєму складі: А, В, С, D та Е. При чому кількість вітаміну С може складати 175 мг на 100 г м'ясного якоті плоду. Тут багато корисної для організму людини сахарози, цукру, фруктози, мальтози тощо. Манго багатий на незамінні амінокислоти, які не виробляються в організмі, і які людина повинна отримувати з продуктами харчування. Білі-жовтий або помаранчевий колір м'ясного якоті манго вказує на велику кількість каротиноїдів, яких у 5 разів більше, ніж у мандаринах.
Також азійське яблуко багате на мінерали: кальцій, фосфор, залізо. Шкірка плоду та листя дерева мають таніни. До речі, листки насичені сильним рослинним транквілізатором.
Вживайте манго в їжу, — будете здорові!
Дуже часто манго використовують у народній медицині навіть при тяжких захворюваннях. У фрукті вдало поєдналися вітаміни та мінерали, а тому манго вживається для профілактики онкології, проблем з репродуктивною та сечостатевою системами.
Вітаміни групи В, вітамін С та каротин, являючись антиоксидантами, — це гарантія зміцнення імунітету, а також захист здорових клітин від окислення.
Вважається, що манго є рушійною силою проти нервового напруження, фрукт легко піднімає настрій, перемагає стрес, підвищує сексуальне лібідо партнерів.
Нестигле манго рекомендують вживати з медом та сіллю при діареї, хронічній диспепсії, дизентерії, запорах та геморої.
Спілі плоди є цінним джерелом вітаміну А, тому є резон вживати манго при «курячій сліпоті» та інших недугах очей.
Якщо кожен день (протягом двох тижнів) повільно розжовувати маленькі шматочки манго, зміцниться сердечний м яз.
Стиглі плоди використовують як сечогінний та проносний засіб. Це екстрена допомога при внутрішній кровотечі. Сік манго призначають при гострому дерматиті, а насіння можна вживати, якщо людина страждає астмою.
Якщо Ви любите м'ясні страви, для кращого травлення, вживайте манго. Це також дієвий засіб проти печії.
Цікаві рецепти з додаванням манго
Переконавшись у надзвичайній користі манго, людство винайшло безліч цікавих рецептів, де цей прекрасний плід розкривається повною мірою: «манго стікі райс» (найпопулярніший десерт у Таїланді, де манго вдало поєднане з клейким рисом, попередньо звареним у кокосовому молоці), десерт панна котта, морозиво, торті, віпічка з манго та мангового пюре, а також безліч страв, серед яких найбільш відомою є «манго-коконат чікен» (манго пюре, кокосове молоко, куряче філе та овочі, подається з рисом). Ми пропонуємо один з найкращих, що дуже сподобається поціновувачам відпочинку на свіжому повітрі.
Курка-гриль з соусом з манго та кокосові
Курочка-гриль у легкому маринаді з кокосово-манговим соусом — це просте у приготуванні і дуже смачне блюдо, яке не залишить байдужим жодного любителя тропічної кухні!
На 4-6 порцій Вам знадобиться:
4-6 курячих грудок
1 ½ склянки свіжого манго, порубаного кубиками
1 стакан кокосового молока
1 столова ложка пасти червоного каррі
3 об'єм керамічних ложки порошку жовтого каррі
1½ об'єм керамічних ложки часникового порошку
1 чайна ложка зіри
1 чайна ложка порошку чилі (опційно)
1 столова ложка соку лайма
⅓ Склянки оливкової олії
Приготування:
У кухонному комбайні або за допомогою блендера змішайте манго, кокосове молоко, каррі, часниковий порошок і всі інші інгредієнти (крім курки). Збережіть ½ склянки отриманого соусу недоторканим. Іншим соусом необхідно залити курячі грудки і поставити їх у холодильник на 8-10 годин.
Дістаньте замариновану курку з холодильника і намастіть її на грилі 5-10 хвилин з кожного боку. Поки курка смажиться, візьміть соус, що залишився і перелийте його в сотейник. Доведіть соус до кипіння на середньому вогні (вам знадобиться 3-5 хвилин) і приберіть з плити. Коли курка буде вже практично готова, нанесіть на неї соус з обох сторін і готуйте ще 1-2 хвилини.
Подавайте блюдо гарячим, сервіруючи свіжої кінзою і арахісом. Приємного апетиту!
Де можна придбати стигле, смачне та корисне манго?
На шкода, на полицях українських супермаркетів не завжди можна відшукати гарне та свіже манго. Не хвилюйтесь, вихід є. Ви можете придбати консервоване манго манго-пюре та манго в соусі. Інтернет-магазин Asia Foods попіклувався про те, щоб Ви отримали дійсно якісний продукт, який багатий корисними речовинами і має прекрасний смак. До того ж, таке манго є гарною альтернативою свіжому, яке не завжди є стиглим та смачним. Спробуйте!